Szkolenie CAPA

Poznaj skuteczną metodą zarządzania problemami oraz działaniami korygującymi i prewencyjnymi w organizacji. Naucz się jak wdrożyć i utrzymać CAPA, aby zapewnić lepszą jakość i spełnić wymagania norm czy klientów.

"Jak zawsze temat rozłożony na czynniki pierwsze. Jasny i klarowny sposób przekazu. Poruszone zostały ciekawe aspekty na które bym sama nie wpadła, także dziękuję za przedstawienie innego niż dotychczas dla mnie sposobu myślenia."

Małgorzata Lenert
Kierownik Laboratorium
Opinia o Szkoleniach w formule Szkoły Jakości

Wiedzę na temat CAPA

Nauczę Cię szczegółowo czym jest system CAPA, jak wygląda rejestr CAPA oraz jak nim skuteczne zarządzać.

Jak wdrożyć CAPA w firmie

Dowiesz się jak wdrożyć system CAPA w organizacji skutecznie, jak rozpocząć ten proces i jak sprawić by nie był tylko martwą procedurą.

Narzędzia do CAPA

Dowiesz się jak stosować różne techniki i narzędzia, takie jak analiza Ishikawy, 5 WHY i inne, aby skutecznie identyfikować źródła problemów
i opracować skuteczne działania Korygujące i Prewencyjne.

Jak współpracować z ludźmi i produkcją

Zarządzanie działaniami korygującymi i prewencyjnymi to również odpowiedzialność właścicieli procesów. Dowiesz się jak współpracować z innymi działami, aby skuteczne wdrażać i zarządzać działaniami do problemów.

Teorię połączoną z praktyką.

Otrzymasz praktyczną wiedzę, wywodzącą się ze stosowania CAPA i zarządzania problemami i działaniami przez 10-lat kariery w inżynierii jakości

Certyfikat potwierdzający kompetencje CAPA

Dostęp do 17 lekcji, prezentacji, artykułów

BONUS 1: Automatyczny rejestr CAPA w Excelu

Szkolenie to nie tylko sucha teoria. Otrzymasz ode mnie również Automatyczny rejestr w Excelu, który możesz modyfikować

Bonus 2: Mapa Procesu 8D

Uzyskasz dostęp do szczegółowo rozpisanego procesu rozwiązywania problemów metodą 8D, sprawdź nagranie wideo poniżej

CAPA od podstaw

Szkolenie zawiera 17 lekcji. Nauczysz się zarówno podstawowych jak i zaawansowanych narzędzi wraz
z plikami Excel.

Moduł 1: CAPA - Rejestr, dochodzenie przyczyn i działania

1. Co to jest CAPA?
2. Zalety CAPA
3. Co powinien zawierać rejestr?
4. Co to jest przyczyna problemu?
5. Czym jest diagram Ishikawy?
6. Dochodzenie do przyczyny - 5 WHY
7. Kiedy stosować 8D, A3, 4D, FTA itd. itd.?
8. Jak zbierać dane do CAPA?
9. CAPA a pozostały system jakości?

Moduł 2: Jak wdrożyć CAPA - 15 kroków

1. Ustalenie rejestru CAPA
2. Jak wdrożyć wejścia do CAPA - AUTOMATYZACJA
3. Ustalenie zasobów do CAPA
4. Określenie częstotliwości przeglądów CAPA
5. Określenie deadlinów do odpowiednich akcji
6. Określenie przeglądów CAPA
7. Określenie metod eskalacji – AUTOMATYZACJA
8. Standard akceptowania akcji w CAPA
9. Weryfikowanie Skuteczności

Dostęp do takich filmików dostajesz na rok!

Dostępność i elastyczność

Dostęp do szkolenia otrzymujesz natychmiast i możesz z niego korzystać przez 365 dni od otrzymania dostępów. Możesz powtarzać lekcje tak wiele razy jak potrzebujesz i uczyć się elastycznie, własnym tempem i w najlepszym momencie dnia.

Praktyczne szkolenie

Nasz cel jest prosty. Przekazywać praktyczną wiedzę, która szybko procentuje. Dlaczego? Ponieważ widząc efekty kursów, nasi studenci wracają po kolejne szkolenia.

Społeczność i dostęp do trenera

W trakcie dostępu do szkolenia możesz zadawać pytania naszemu trenerowi w zamkniętej grupie tak wiele razy jak tylko chcesz. Możesz również prowadzić dyskusje z innymi kursantami i dzielić się swoimi pomysłami.

Dostep do 17 lekcji wideo na 365 dni
    Praktyczną wiedzę od eksperta, popartą doświadczeniem w zawodzie
    Kompetencje wdrożenia i utrzymania CAPA w organizacji
    Dostęp do Grupy Dyskusyjnej CAPA
    Certyfikat ukończenia 2 językach
    Wsparcie mentora przez 365 dni
    BONUS 1: Gotowy automatyczny Rejestr CAPA w Excelu

Opinie kursantów

Bardzo ciekawy kurs, lekcje krótkie, ale rzeczowe- w sam raz dla osób (takich jak ja), które chcą rozpocząć swoją pracę i przygodę z kontrolą jakości. Cieszę się, że zdecydowałam się na udział w kursie. Polecam!
Karolina Wojtkielewicz
Moniecka Spółdzielnia Mleczarska
Podstawowe informacje o kontroli jakości skompresowane do najważniejszych punktów
Żaneta Świtalska-Białowąs
Inżynier jakości
Przekaz zrozumiały, prosty, a zarazem konkretny; szczególnie pomocny dla osób, które zaczynają swoją przygodę z kontrolą jakości.
Izabela Rafalska
Kierownik ds. jakości
Kurs bardzo rzeczowy. Przydatny dla osób chcących mieć jasny przegląd wszystkich kluczowych działań, które aktualnie wykonują, a przy okazji archiwizacja tych działań w jednym pliku to mega sprawa! Możliwość szybkiego przypomnienia fundamentów rozwiązywania problemów.
Przemysław Przytuła
Kierownik Działu Kontroli Jakości
Autor Szkolenia

Quality Manager w wymagającej branży produkcji lotniczej z 10-letnim doświadczeniem. Zawodowo związany z firmami MTU Aero Engines (części do silników odrzutowych), Sikorsky Aircraft (helikoptery Black Hawk). Pracując z dostawcami, klientem oraz produkcją wewnętrzną wykonał setki analiz problemów oraz działań korygujących i prewencyjnych stosując m.in system CAPA

Obecnie właściciel Szkoły Jakości i Konsultant Jakości.

Certyfikaty: Certified Quality System Manager ISO 9001, EHS Manager OHSAS18001 and Environment Manager ISO14001, Lead Auditor ISO 9001 and AS9100, IRCA – international register of Certified AuditorsPo pracy: mąż, tata, biegacz

Jeżeli szkolenie nie spełni Twoich oczekiwań, to do końca pierwszego tygodnia trwania programu możesz uzyskać pełny zwrot kosztów.  Wystarczy, że napiszesz na maila: biuro@szkolajakosci.pl

"Świetny kurs wyjaśniający, w jaki sposób korzystać z kontroli jakości i jakich narzędzi używać. Z czystym sercem polecam :)"

Kacper Borkowski, Specjalista ds. Jakości