Mapowanie Procesów

Poznaj metody mapowania procesów VSM, SIPOC, SWIMLANE, MAKIGAI i FLOW CHART. Zrozum jakich błędów nie popełniać i jak współpracować z właścicielami procesów przy mapowaniu. Zostań ekspertem mapowania procesów!

Podczas kursu poznasz metodę do skutecznego i szybkiego rozwiązywania problemów.

Wiedza dla każdego, bez obaw. Podstawowe pojęcia oraz zaawansowane.

Nasze szkolenie to ponad 56 lekcji, która pomagają zarówno początkującym jak i bardziej zaawansowanym. Początkowe moduły to podstawy mapowania, a kolejne to bardziej zaawansowane aspekty.

Zrozumiesz jak przygotować się do mapowania i zaangażować do tego zespół

Przygotowanie to połowa sukcesu w każdym projekcie. Dowiesz się jakie kroki podjąć, aby przygotować firmę, dział, zespół do mapowania procesu.

Zaoszczędzisz masę czasu przy mapowaniu - skuteczność za pierwszym razem.

Dowiesz się jak wykorzystać wszystkie narzędzia, aby zmapować dany proces. Dowiesz się jak prowadzić rozmowy i wywiady, aby uzyskać stan faktyczny procesu. Zaoszczędzisz przez to masę czasu, wykonując mapowanie od razu dobrze.

Wiedza Mapowania Procesów w praktyce

W Szkole Jakości teoria zawsze łączy się z praktyką. Dlatego podczas szkolenia, uczestnicy przechodzą cały proces mapowania, ćwicząc go w sposób praktyczny na wybranym procesie funkcjonującym w firmie. To umiejętność wdrożenia tej wiedzy jest najważniejsza!

Kompendium wiedzy z zakresu mapowania

Otrzymasz materiały szkoleniowe z zakresu realizacji mapowania procesów, gotowe formularze Excel, które można wdrożyć do organizacji po dostosowaniu ich do wymagań Twojej firmy, oraz najlepsze praktyki zebrane w formie list kontrolnych i formularzy.

Poznasz 6 metod mapowania procesów

W szkoleniu poznasz aż 6 metod mapowania procesów: SIPOC, schemat blokowy, swimlane, VSM, Makigai i diagram spaghetti.

Certyfikat ukończenia szkolenia z Mapowania Procesów

Po ukończeniu szkolenia otrzymasz certyfikat potwierdzający Twoją wiedzę w 2 językach - polskim i angielskim. Jesteśmy instytucją szkoleniową zarejestrowaną pod numerem 2.18/00117/2020

Dostęp do 56 lekcji, prezentacji, artykułów

BONUS 1: Dodatkowe dokumenty, formularze, narzędzia i ich aktualizacja

Szkolenie to nie tylko nagrania wideo, ale również dodatkowe arkusze Excel i narzędzia do mapowania procesów.

Mapowanie procesów produkcyjnych i usługowych

Szkolenie zawiera 4 moduły. Nauczysz się najważniejszych, praktycznych aspektów procesów.

Moduł 1: Zaczynamy

Lekcja 1: Powitanie
Lekcja 2: Plan kursu
Lekcja 3: Efekt końcowy
Lekcja 4: Kim jestem?
Lekcja 5: Jak pracować z kursem?
Lekcja 6: Praca domowa

Moduł 2: Wprowadzenie w tematykę mapowania procesów

Lekcja 1: Powitanie
Lekcja 2: Zacznijmy od strategii
Lekcja 3: Co to jest mapowanie procesów?
Lekcja 4: Kto wymyślił mapowanie?
Lekcja 5: Praktyczne zastosowania mapowania
Lekcja 6: Jak stosować mapowanie w firmie?
Lekcja 7: Co łączy mapowanie z ciągłym doskonaleniem?
Lekcja 8: Zadanie domowe

Lekcja 4: Egzamin końcowy
Lekcja 5: Certyfikat ukończenia
Lekcja 6: Zakończenie kursu

Nie masz pewności co do kursów on-line lub zawartości tego konkretnego programu? Sprawdź materiały demo.
Dostęp do takich nagrań dostajesz na 365 dni.

Ponad 56 lekcji wideo na 12 miesięcy
    Kompetencje użycia 6 metod mapowania procesów
    Kompetencje miękkie współpracy przy mapowaniu procesów
    Możliwość dyskusji i konsultacji
    Najlepsze praktyki mapowania procesów
    🎁 Bonus 1: Gotowe formularze Excel do wdrożenia

Opinie Kursantów

Kurs "Mapowanie Procesów" okazał się wartościowym doświadczeniem edukacyjnym, które przyniosło mi wiele korzyści i nowych umiejętności. Praktyczne umiejętności odświeżone na tym kursie dały mi świeże spojrzenie na procesy z nowej perspektywy i znalezienie efektywnych rozwiązań. Mogę polecić ten kurs każdemu, kto chce zdobyć podstawy w zakresie mapowania procesów i rozwijać się jako profesjonalista. Dziękuję za tę kolejną edukacyjną podróż!
Weronika Kochańska
Kurs przerósł moje oczekiwania dostarczając wielu praktycznych wskazówek dotyczących procesu ciągłego doskonalenia organizacji oraz realizacji projektów transformacji organizacji. Zachwyciło mnie również metodyczne podejście prowadzącego, w szczególności plan nauki, powtarzanie czego się nauczyliśmy, zadania do wykonania i materiały dodatkowe. Gdyby materiały video były spójne z poprzednimi kursami to byłaby szkolna szóstka z plusem.
Patrycja Reiss-Fizia
Pełnomocnik ds. Jakości
Kurs pod względem merytorycznym był bardzo dobrze zorganizowany. Platforma online jest intuicyjna i przyjazna dla użytkownika, co umożliwia płynne poruszanie się po modułach. Duży plus za możliwość kontaktu z prowadzącym w każdej chwili! Gorąco polecam to szkolenie każdemu, kto chce podnieść swoje umiejętności w dziedzinie mapowania procesów!
Nikodem Nagi
Lean Coordinator
Autor Szkolenia
Przemysław Rychlewski

Konsultant i trener Lean Transformation. Dyplomowany konsultant zarządzania PAN, Black Belt Lean i Six Sigma

Od 2005 roku zawodowo związany z ciągłym doskonaleniem firm produkcyjnych i usługowych.

W swojej pracy skupia się na praktycznych aspektach ciągłego doskonalenia, wykorzystuje całe spectrum możliwości Lean Management. Głęboko wierzy, że wytrwałość i stałość celu w połączeniu z rozwojem ludzi i doskonaleniem procesów to przepis na sukces każdej organizacji.

Pracuje z międzynarodowymi korporacjami jak i polskimi firmami rodzinnymi. Zaufało mu już ponad 100 firm produkcyjnych i usługowych.

Prowadzi szkolenia i warsztaty dotyczące praktycznych aspektów doskonalenia procesów produkcyjnych, sprzedażowych i usługowych.

Jest partnerem merytorycznym książki Jacka Kukiza: “Narzędzia Lean – podejście praktyczne”. Publikuje na łamach czasopism: Production Manager i Szef Utrzymania Ruchu.

Jeżeli szkolenie nie spełni Twoich oczekiwań, to do końca pierwszego tygodnia trwania programu możesz uzyskać pełny zwrot kosztów.  Wystarczy, że napiszesz na maila: biuro@szkolajakosci.pl.