Wyróżnieni Absolwenci

Poznaj wyróżnionych absolwentów Szkoły Jakości oraz ich historię.
Sprawdź jak nasze szkolenia praktycznie przełożyły się na rozwój kariery.

Aleksandra Deppe

Senior Quality Controller

Cześć!
Mam  siedmioletnie doświadczenie w obszarze jakości.

Swoją karierę rozpoczęłam w branży medycznej, obecnie skupiam się na jakości w sektorze automotive. Ukończenie kursów ze szkoły jakości umożliwiło mi podniesienie kwalifikacji, co przyczyniło się do efektywnej zmiany branży.

Nieustanne doskonalenie siebie odgrywa kluczową rolę w mojej pracy, a szkoła jakości pełni istotną funkcję jako narzędzie wspierające moje dążenie do ciągłego rozwoju. Nie chcę pozostawać w miejscu – zawsze dążę do nowych wyzwań.

Jestem wdzięczna szkole jakości za inspirujące środowisko edukacyjne, które pomogło mi nie tylko rozwijać się zawodowo, ale także odnajdywać nowe, skuteczne podejścia do zarządzania jakością.
To zdecydowanie miejsce, w którym edukacja staje się siłą napędową postępu zawodowego.

Jakub Pilch

Konstruktor

Jestem Kuba, aktualnie pracuję jako konstruktor w firmie produkującej meble biurowe.

Posiadam tytuł inżyniera mechaniki i budowy maszyn oraz magistra inżynierii produkcji a w tym roku zdecydowałem się na studia podyplomowe na których dokształcam się z narzędzi Lean oraz SixSigma.

Wcześniej pracowałem jako technolog procesu, można więc powiedzieć że moje doświadczenia w poprzedniej pracy oraz doświadczenia w tej obecnej spowodowały zainteresowaniem się trzecim aspektem produkcji czyli jakością, problemami z nią związanymi i to w jaki sposób się je rozwiązuję.

Na Szkołę Jakości natrafiłem początkiem zeszłego roku (2023), rozpocząłem od czytania artykułów, potem zacząłem interesować się materiałami na YouTube (najbardziej podcastami) aż w pewnym momencie stwierdziłem, że chcę poszerzyć zakres tego o czym czytam i nauczyć się wdrażać w życie firmy narzędzia jakościowe i zakupiłem swój pierwszy kurs, a potem kolejne aż uzbierała się ich spora liczba.

Każdy zaliczony kurs, oglądnięty webinar czy przesłuchany podcast zwiększał moje zainteresowanie tematami jakościowymi oraz chęć poznania tej branży. Dołączając do społeczności kursantów Szkoły Jakości miałem okazję poszerzenia swojej sieci kontaktów o ludzi prowadzących szkolenia bądź osoby które tak jak ja dbają o swój nieustanny rozwój.

Jestem wdzięczny Arturowi jak również innym trenerom za świetne, merytoryczne przekazane w przystępny sposób szkolenia - dobra robota! Teraz jestem w trakcie kursu "Techniczny Angielski" i wiem, że na pewno nie będzie to mój ostatni :)

PS. Mój czas wolny spędzam aktywnie podczas wycieczek w nieznane mi jeszcze miejsca, lub wydarzeń muzycznych i sportowych na żywo, a poza tym jestem gadułą otwartym na wszelkie dyskusje i współprace do których zapraszam

Elżbieta Duda

Specjalistka ds. Jakości

Szkoła Jakości Artur Mydlarz... gdy to mówię, od razu uśmiecham.
Cześć, mam na imię Elżbieta. Mam 43 lata i mogę śmiało powiedzieć, że Artur, jego blog a następnie wiedza zdobyta w Szkole Jakości odmieniły moje życie. Może po kolei. Jak wszystko się zaczęło.

Mój przypadek jest dobrym przykładem na to, że wiek nie ogranicza w osiągnięciu marzeń. Do Wielkiej Brytanii przyjechałam po skończeniu studiów. W tak młodym wieku trudno jest określić, co się chce robić w życiu. Chciałam zwiedzać świat, poznać nowe kultury, jednak to wszystko wymaga nakładów finansowych. Nie umiejąc języka, pracowałam ciężko na halach produkcyjnych.

Wreszcie 2021 roku pojawiła się szansa w pracy w firmie, która od dłuższego czasu przyciągała moją uwagę. Zostałam Inżynierem Kontroli Jakości. Wreszcie mogłam połączyć moją wiedzę ze studiów z praktycznym doświadczeniem zdobytym na produkcji. Moja firma stawia na rozwój pracowników. Nowe wyznanie pojawiło się, gdy dołączyłam do zespołu QA oraz zostałam audytorem wewnętrznym.

Brak wiedzy popchnął mnie do szukania jej w Internecie. Trafiłam na blog Artura, a następnie na jego kursy. Ukończyłam ‘DNA- Doktryna Nowoczesnego Audytora’ a w planach mam już kolejne dwa kursy – Efektywnej Komunikacji i ISO9001. Szkoła Jakości nie tylko dostarcza teoretycznej wiedzy, ale kursy zawierają mnóstwo praktycznych przykładów.

Dodatkowo oferuje możliwość komunikacji z mentorami i innymi uczestnikami kursów. Zawsze można przedyskutować nurtujące pytania w grupie i zdobyć wartościowe informacje. W pracy zyskałam pewność siebie a nowa wiedza i podniesienie kwalifikacji zostały natychmiastowo zauważone i docenione  

Najważniejsze jednak jest to, że nagle zrozumiałam, co naprawdę chcę robić w życiu – doskonalić siebie i doskonalić firmy, w których pracuję. Dziękuję Arturowi i Szkole Jakości.

Artur Majowicz

Kierownik ds. Jakości

Cześć mam na imię Artur!

Swoją przygodę z jakością rozpocząłem na studiach. Było to już jakiś czas temu i jakość wyglądała inaczej niż dziś, porównując choćby normę PN-EN ISO 9001:2008z obecną PN-EN ISO 9001:2015. Zaraz po ukończeniu Politechniki Rzeszowskiej na wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa rozpocząłem staż w firmie automotive. To było pierwsze zetknięcie się z rzeczywistością jakościową, wymaganiami jakościowymi i auditami wszystkich stron. Po odbytym stażu ktoś uznał, że warto mnie pozostawić w firmie i co więcej warto we mnie zainwestować.
W związku z tym odbyłem wiele różnych potrzebnych mi w pracy szkoleń, w różnych firmach. Obecnie pracuję w innej firmie również produkcyjnej, nie typu automotive.

Co jakiś czas odświeżam sobie pewne tematy jakościowe. W ubiegłym roku zmalała mi liczba auditorów wewnętrznych, w związku z tym postanowiłem, że uzupełnię potrzebną ilość auditorów o nowe osoby pozyskane z różnych obszarów całej firmy, żeby zachować niezależność podczas auditu oraz audytować więcej procesów. Mając doświadczenie z różnymi firmami, nie chciałem ludzi wysyłać gdzieś na szkolenie, gdzie nie otrzymają moi auditorzy tego co ja potrzebuję, żeby wiedzieli.

Po krótkim namyśle stwierdziłem, że sam ich wyszkolę. W związku z tym rozpocząłem szukać ciekawego podejścia do metodyki prowadzenia auditów, innego niż dotychczas widziałem.Szukając po Internecie, trafiłem na Szkołę Jakości i kurs DNA.

Szybka decyzja i jestem na kursie. Tu dostałem coś innego. Zazwyczaj na szkoleniach jest tak, że jest szkolenie, jakieś materiały, jeśli zdążysz się z kimś zapoznać to zdążysz, jeśli nie to cześć, a z samym prowadzącym, konsultacje przez miesiąc czasu i to wszystko. WSzkole Jakości jestem grupie ludzi, którzy konsultują się ze sobą, mam doświadczonych prowadzących, których mogę zawsze zapytać i nie tylko przez jeden miesiąc, a znacznie dłużej. Mam szkolenie, które mogę sobie odtworzyć dowolną ilość razy. Podczas kursu DNA odświeżyłem sobie szereg informacji odnośnie prowadzenia auditu. Pozwoliło mi to nieco inaczej popatrzeć na audit.

Kurs DNA to pokazanie metodyki audytowania od strony praktycznej, nie od strony suchego przeczytania punktów normy ISO 19011.Kolejnym tematem, który chcę rozwinąć w swojej firmie, a jednocześnie podnieść świadomość osób, które zajmują się analizą przyczyny powstania problemu oraz wdrażają akcje korygujące, jest metoda 8D.
W Szkole Jakości jest ciekawe szkolenie Problem Solving – Metoda 8D. Interesuje mnie również szkolenie Lean Manufacturing – 22 metody i narzędzia Lean.
Niebawem wracam na kolejne kursy!

Żeby nie zatrzymywać się w miejscu, co jakiś czas warto odświeżyć sobie informacje z obszaru jakości, tym bardziej że w Szkole Jakości znajduje się informacje od strony praktycznej.

Ewelina Werdyn

Inżynier ds. Jakości

Cześć, mam na imię Ewelina !
Moja przygoda z jakością rozpoczęła się pod koniec 2021 r., kiedy objęłam stanowisko ds. Systemu Zarządzania w jednostce budżetowej. Był to dla mnie zupełnie nowy obszar co wiązało się z uzupełnieniem mojej wiedzy z zakresu Normy ISO 9001 oraz planowania i prowadzania audytów wewnętrznych.
Nie tracąc czasu zaczęłam szukać aktualnej wiedzy z tego zakresu, co nie było takie proste, aż do dnia 23.11.2021 r. kiedy na YouTubie znalazłam kanał Artura Mydlarza. Trudno mi było uwierzyć, że znalazłam odpowiedzi na wszystkie moje nurtujące pytania w jednym miejscu.

Dołączyłam więc do Społeczności Szkoły Jakości i skorzystałam z wielu oferowanych kursów jednocześnie podejmując edukację na UEP. Każdy zaliczony kurs, udział w organizowanych webinarach oraz ciągła obserwacja profilu Szkoły Jakości wzbudzała we mnie jeszcze większą ciekawość i chęć poznania innych możliwości pracy w tej branży.

Dołączając do Społeczności Szkoły Jakości miałam możliwość nawiązania kontaktów i znajomości ze specjalistami i fachowcami z różnych gałęzi tej dziedziny, którzy chętnie dzielili się swoim doświadczeniem i wiedzą. Dlaczego o tym wspominam? Bo właśnie dzięki tym wspaniałym osobom moja kariera zawodowa nabrała tempa.

Pierwszego czerwca zmieniłam swoje miejsce pracy i stanowisko oraz dołączyłam do nowego zespołu inżynierów z działu jakości. Teraz mogę sprawdzić swoje umiejętności i zdobywać nowe praktyczne doświadczenie w nowoczesnej firmie produkcyjnej.

Szkoła Jakości to Team, który nieustannie się rozwija dzięki czemu przekazuje swoim kursantom najnowszą wiedzę i stosuje najlepsze techniki nauczania dostępne na rynku, dlatego myślę, że moja edukacja w SzkoleJakości nie zakończy się zbyt szybko, tak jak już za mną 4 kursy Podstawy Kontroli Jakości i Problem Solving 8D tak i przede mną jeszcze wiele innych kursów do zaliczenia 😊

Kacper Borkowski

Quality Engineer

Jestem absolwentem Politechniki Poznańskiej na kierunkach Inżynieria Chemiczna i Procesowa (inżynier) oraz Elektrochemia Techniczna (magister).

Jeszcze w trakcie studiów rozpocząłem pracę w Instytucie Badawczym związaną z R&D, jednak po zakończeniu projektu okazało się, że nie ma tam dla mnie miejsca.W międzyczasie, podczas targów pracy, odbyłem rozmowę z przedstawicielką działu HR w firmie produkującej ogniwa do aut elektrycznych, która na podstawie mojego podejścia do pracy i zadań zasugerowała, że jakość może być dla mnie kierunkiem rozwoju. Chcąc się jak najlepiej przygotować do rozmowy, przejrzałem wymagania i natrafiłem na takie tajemnicze pojęcia jak - 8D, MSA, SPC. Zacząłem szukać w internecie materiałów i trafiłem na kanał Artura - obejrzałem serię o 8D, przeczytałem artykuły o analizie systemów pomiarowych i ich zdolności pomiarowej.

Tak przygotowany trafiłem na rozmowę, dostałem ofertę, ale... ją odrzuciłem, ponieważ nie chciałem się przeprowadzać :). Jednak, idąc tym tropem, postanowiłem się dalej rozwijać w kierunku Inżynierii Jakości z pomocą Artura i Szkoły Jakości. Zacząłem od Doktryny Nowoczesnego Audytora oraz kursów związanych z podstawami Kontroli Jakości i Zarządzania Jakością.
Jak się okazało, była to świetna decyzja, bo już w lutym dostałem ofertę pracy w przedsiębiorstwie z branży kolejowej jako specjalista ds. Zapewnienia Jakości.

W tym samym czasie kontynuowałem swój rozwój korzystając ze szkoleń w Szkole Jakości i zaczynając studia podyplomowe na WSB związane z zarządzaniem jakością w branży automotive. Dzięki skupieniu się na rozwoju i zdobywaniu nowej wiedzy, w listopadzie 2022 dostałem ofertę z szwedzkiego start-upu specjalizującego się w produkcji ogniw do samochodów elektrycznych i tak w styczniu 2023 wylądowałem w Szwecji, zaczynając od stanowiska Technika Jakości (Production Quality Technician). Dalej rozwijając się w wolnym czasie.

Dzięki nastawieniu firmy na edukację i rozwój pracowników zdobywałem kolejne kompetencje, również z pomocą Szkoły Jakości.W grudniu 2023 dostałem awans na stanowisko Quality Task Force Engineer (inżynier jakości do zadań specjalnych/projektów związanych zaawansowanymi metodami zapewnienia jakości).

W międzyczasie kończąc kurs z komunikacji i Excela.W Szkole Jakości cenię to, że do szkoleń mogę usiąść w każdej chwili, zawsze są dostępne, a częste promocje pozwalają na samorozwój w konkurencyjnych cenach.

Sam Artur jest świetną osobą i zawsze chętnie wspomaga i odpisuje na wiadomości na platformach społecznościowych. Serdecznie polecam Szkołę Jakości i pracę jako jakościowiec, ponieważ mimo stresu można się rozwijać w wielu kierunkach zawodowych.

Klaudia Jabłońska

Supplier Quality Engineer

Na Szkołę Jakości trafiłam przez przypadek, gdy 4 lata temu szukałam kursu dot. ISO 9001.

Szukałam szkolenia, które nie będzie dyktowaniem regułek, suchym czytaniem normy a dodatkowo pozwoli na pozostanie w kontakcie z trenerem. Od tego czasu skorzystałam już z wielu kursów Szkoły Jakości, a wartościowe artykuły z bloga nie raz pomogły mi w przygotowaniu do rozmów rekrutacyjnych.

Dzięki wiedzy zdobytej w Szkole Jakości szybko rozwinęłam swoją karierę i nie obawiałam się próbowania sił w różnych branżach i na różnych stanowiskach, a ostatecznie otworzenie własnej działalności, którą chcę mocno rozwijać.To co najbardziej cenię w Szkole Jakości to elastyczność, która pozwala na naukę dosłownie zawsze i wszędzie oraz stałe wsparcie grupy Facebookowej i samego Artura :).

Niektóre z kursów, wybranych przeze mnie w Szkole Jakości:
ISO 9001 – System i Narzędzia
IATF 16949:2016" organizowany przez Szkołę Jakości
DNA — Doktryna Nowoczesnego Audytora Ekspert
Analizy Ryzyka
Skuteczny Inżynier Jakości
APQP – Od Podstaw do Eksperta
PPAP – Od Podstaw do Eksperta
FMEA — Od Podstaw do Eksperta AIAG VDA
MSA — Od Podstaw do EkspertaPerfekcyjny Raport 8D

Patryk Pyrchla

Inżynier Jakości Dostawców

Cześć
Mam na imię Patryk, jestem inżynierem jakości w firmie z branży bateryjnej. Z racji dość niewielkiej struktury firmy odpowiadam zarówno za kontakt z klientem, przez jakość produkcji, na systemach jakości kończąc. Do Szkoły Jakości trafiłem po tym, jak zdecydowałem się zmienić stanowisko z metrologa, wchodząc w ogólno-pojętą jakość jako inżynier jakości właśnie.

Wpisy na blogu pozwoliły mi zdobyć masę wiedzy, dzięki której czułem się pewnie na rozmowach kwalifikacyjnych jak i późniejszej pracy. Obecnie kursy w których uczestnicze pozwalają mi wdrażać metody i narzędzia jakości które w znacznym stopniu ułatwiają pracę i co najważniejsze, przynoszą jakość 😉

Prywatnie biegacz, głównie skupiam się na biegach górskich🏃, oraz już bardziej przed monitorem, ale jestem fanem F1 i innych sportów motorowych 🏎
W Szkole Jakości ukończyłem:
Skuteczny Inżynier Jakości
Excel w Jakości – Od Podstaw do Eksperta
FMEA — Od Podstaw do Eksperta AIAG VDA
LPA – Od Podstaw do Eksperta
ChatGPT (AI) w Zarządzaniu Jakością
DNA — Doktryna Nowoczesnego Audytora
ISO 9001 – System i Narzędzia
Techniczny Angielski
Perfekcyjne CV Inżyniera Jakości

Gabriela Łazarczyk

Quality control specialist

Cześć
Mam na imię Gabrysia.
Obecnie jestem liderem jakości w firmie produkującej opakowania do żywności. Odpowiadam za jakość wyrobów gotowych, zarządzam grupą kontrolerów, zajmuje się także reklamacjami oraz systemami jakości. Jestem można powiedzieć, że świeżo po studiach i mam niewielkie doświadczenie, ale Wielkie ambicje.

Wcześniej miałam krótki epizod jako mikrobiolog oraz technolog, jednak w obecnej pracy odkryłam, że bardziej interesują mnie problemy produkcyjne i ich rozwiązywanie. Nie lubię powielać schematów, staram się zawsze znaleźć inne prostsze rozwiązania. Na grupę jakości trafiłam jakiś rok temu szukając pracy, nie wiedząc co chcę do końca robić. Napisałam na grupie, że szukam pracy i wykupiłam pierwsze szkolenia.

Dostałam pierwszą wiadomość z ofertą pracy i po dłuższym zastanowieniu ją przyjęłam i do tej pory pracuję w tej samej firmie lubiąc swoją pracę. Także jestem wdzięczna Szkole Jakości nie dość, że za świetne szkolenia to także za pomoc w znalezieniu pracy. Świetna robota! Z racji, że cały czas się doskonalę zdecydowałam się także na magistra z Zarządzania o specjalizacji Lean Manegment, ale jakby tego było mało cały czas poluję na kolejne szkolenia w Szkole Jakości mimo, że grafik mam bardzo napięty.

Prywatnie uwielbiam sport, gram w siatkówkę i głownie nią się interesuję. Lubię spędzać aktywnie czas i podróżować. W przyszłości chciałabym osiągnąć wszystkie cele, które sobie założyłam i spełnić swoje marzenia.

PS. Zapomniałam dodać, że bardzo lubię dużo mówić i wszędzie mnie pełno. Także jeśli ktoś ma ochotę na branżowe pogawędki to zapraszam!