Dowiedz się więcej o naszym zespole

Nasz zespół tworzą wieloletni praktycy, którzy dzielą się swoją wiedzą i przede wszystkim doświadczeniem w pracy w przemyśle.
Poznaj nas bliżej i poczuj, że Twoja kompetencje są w dobrych rękach.

Artur Mydlarz

LinkedIn icon

Założyciel i CEO Szkoły Jakości.

Quality Manager z 10-letnim doświadczeniem wymagającej branży lotniczej – produkcji silników odrzutowych. Mentor audytorów produkcji lotniczej, ekspert
z zakresu zarządzania jakością dostaw, produkcji oraz kontroli jakości.

W swojej karierze zawodowej rozwiązał dziesiątki skomplikowanych problemów jakościowych metodami 8D, A3, Six Sigma w międzynarodowych zespołach.

Twórca wielu systemów Excel do automatyzacji zarządzania jakością. Pasjonat usprawnień i filozofii lean management spójnej z potrzebami przedsiębiorstwa, klienta oraz również pracowników.

Certyfikaty

Lead Auditor ISO 9001 and AS9100, IRCA – international register of Certified Auditors, Certified Quality System Manager ISO 9001, EHS Manager OHSAS18001 and Environment Manager ISO14001, Green Belt Six Sigma, Lean Management Academy, TUV AS9100.

#Audyt #SPC #PPAP #CAPA #Zarządzaniejakością #Kontrolajakości #ProblemSolving8D

Grzegorz Sroka

LinkedIn icon

Business Unit - Plant Quality Director
Trener Szkoły Jakości


Manager jakości z ponad 11-letnim doświadczeniem w branży Automotive.Karierę zaczął będąc jeszcze studentem jako kontroler jakości, przechodząc później przez poszczególne szczeble kariery w dziale jakości: Inżynier jakości wewnętrznej oraz klienta, quality manager fabryki.Obecnie Dyrektor ds. jakości który, zarządza jakością w dużym zakładzie produkcyjnym oraz koordynuje pracę zespołów jakości w kilku innych zakładach w ramach 1 grupy biznesowej, produkujących komponenty typu safety dla czołowych OEM oraz Tier 1.W swojej karierze przeprowadził wiele audytów wewnętrznych i z klientem, uczestniczył w setkach zespołów interdyscyplinarnych do rozwiązywania problemów produkcyjnych, koordynował i wdrażał system zarządzania jakością oraz reprezentował firmę w ważnych spotkaniach biznesowych dotyczących jakości.

Certyfikaty

VDA 6.3, IATF 16949, SPC, MSAm VDA 6.5, Six sigam poziom green belt, Problem solving methods and tools.

#MSA #Zarządzanie #ProblemSolving #SPC #SixSigma

MBA Michał Smagała

LinkedIn icon

Specjalista ds. Komunikacji i Marketingu

Specjalizuje się w warsztatach efektywności osobistej oraz efektywności zespołów dla kadry managerskiej i pracowników umysłowych, zarządzaniu zmianą oraz strategicznej poprawie skuteczności marketingu i sprzedaży.Absolwent London School of Public Relations. Odpowiadał m.in. za komunikację medialną Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Katowicach. Współpracował z wiodącymi firmami z branży przemysłowej, górniczej, IT i deweloperskiej oraz wspierał start-upy w osiąganiu założonych celów.

Certyfikaty

Master of Business Administration - Collegium Humanum, Zintegrowane Podejście do PR - London School

#Komunikacja #umiejętności miękkie

Marta Radomska-Jerzak

LinkedIn icon

Lean Manufacturing Manager

Absolwentka Politechniki Warszawskiej na kierunku Zarządzanie i Inżynieria Produkcji z 10-letnim doświadczeniem w przemyśle.
Pierwsze zawodowe kroki stawiała jako Inżynier Produkcji, a obecnie pracuje na stanowisku Lean Managera w dużej międzynarodowej firmie.

Posiada rozległą wiedzę na temat najnowszych koncepcji produkcyjnych: Lean Manufacturing, Six Sigma, TOC, zarządzanie jakością. W swojej codziennej pracy duży nacisk kładzie na pracę z ludźmi, szkolenia, ciągłe doskonalenie i eliminację marnotrawstw.
W wolnych chwilach, jako wolontariusz, wspiera także Fundację Lean Education.
Jest również członkiem Stowarzyszenia Lean Management Polska.
Poza pracą, Marta pasjonuje się fotografią i podróżami.

Certyfikaty

Planning and controlling production, Project Management, Lean Manufacturing, RIsk Management, Team Management

#LeanManufacturing #Lean #Produkcja

Przemysław Rychlewski

LinkedIn icon

Konsultant i trener Lean Transformation. Dyplomowany konsultant zarządzania PAN, Black Belt Lean i Six Sigma

Od 2005 roku zawodowo związany z ciągłym doskonaleniem firm produkcyjnych i usługowych. W swojej pracy skupia się na praktycznych aspektach ciągłego doskonalenia, wykorzystuje całe spectrum możliwości Lean Management.

Głęboko wierzy, że wytrwałość i stałość celu w połączeniu z rozwojem ludzi i doskonaleniem procesów to przepis na sukces każdej organizacji. Pracuje z międzynarodowymi korporacjami jak i polskimi firmami rodzinnymi. Zaufało mu już ponad 100 firm produkcyjnych i usługowych.

Prowadzi szkolenia i warsztaty dotyczące praktycznych aspektów doskonalenia procesów produkcyjnych, sprzedażowych i usługowych. Jest partnerem merytorycznym książki Jacka Kukiza: “Narzędzia Lean – podejście praktyczne”. Publikuje na łamach czasopism: Production Manager i Szef Utrzymania Ruchu.

Certyfikaty

Black Belt Lean i Six Sigma, Certyfikowany Konsultant PAN

#MAPOWANIE

Urszula Kmiecik-Sołtysiak

LinkedIn icon

Pracownik naukowo-dydaktyczny w Kielce University of Technology
Trenerka Szkoły Jakości

Specjalista ds. Pomiarów w Akredytowanym Laboratorium Pomiarowym, Nauczyciel Akademicki Wydziału Mechatroniki i Budowy Maszyn.

Zawodowo: Zawodowo zajmuje się dydaktyką oraz badaniami naukowymi w obszarze metrologii, długości i kąta. Specjalizuje się w pomiarach wielkości geometrycznych, struktury geometrycznej powierzchni, współrzędnościowej technice pomiarowej oraz w systemach pomiarowych stosowanych w warunkach laboratoryjnych.
Ukończyła studia doktoranckie, rozprawa doktorska w przygotowaniu. Uczestniczka licznych konferencji naukowych o zasięgu krajowym i międzynarodowym. Magister Mechaniki i Budowy Maszyn, Inżynier Zarządzania i Inżynierii Produkcji.

Po pracy: Prywatnie żona, mama dwójki dzieci, która uwielbia aktywnie spędzać czas
z rodziną. W wolnych chwilach piecze ciasta, rozwiązuje łamigłówki oraz czyta książki psychologiczne.

Certyfikaty

Obsługa oprogramowania CALYPSO Zeiss: O-INSECT, Krzywe na maszynie pomiarowej O-Inspect,
Powierzchnie Swobodne na maszynie pomiarowej O-Inspect, Wzorcowanie przyrządów do pomiarów długości i kąta, Nowelizacja normy PN-EN ISO/IEC 17025:2018-02

#Pomiary #Metrologia #Normy #NarzędziaPomiarowe

Michał Jezusek

LinkedIn icon

Starszy Inżynier Jakości
‍Trener Szkoły Jakości

Starszy Inżynier Jakości w azjatyckiej korporacji. W swojej pracy zawodowej uczestniczył również w zagranicznych projektach w Korei Południowej.

Audytor dostawców do branży automotive, mający za sobą dziesiątki przeprowadzonych ewaluacji wymagań zgodnie ze specyfikacją IATF 16949:2016.

Wykładowca Akademicki, Audytor IATF 16949:2016, VDA 6.3, VDA 6.5, ISO 9001:2015, absolwent studiów podyplomowych z zakresu Zarządzania Projektami w Automotive, magister Zarządzania Jakością.

Certyfikaty

Posiada uprawnienia audytora IATF 16949:2016, VDA 6.3, VDA 6.5, ISO 9001:2015.

#Automotive #IATF16949 #APQP

Bartosz Zubrzycki

LinkedIn icon

Koordynator Szkoleń Technicznych Szkoły Jakości

Jako menedżer ds. jakości z ponad 5-letnim doświadczeniem, miałem okazję kierować wieloma udanymi projektami w świecie, gdzie zawsze brakowało czasu i zasobów, za to nigdy nie brakuje problemów. Moja przygoda w obszarze jakości rozpoczęła się ponad 10 lat temu, a w tym czasie zdobyłem wiele certyfikatów i przeszedłem różnorodne szkolenia, w tym z Zarządzania (PMP, PMI, CAPM), Audytowania (IATF, IRCA), Spawalnictwa (NDT 3) Lakiernictwa (Frosio) oraz Cynkowania. Dzięki tym umiejętnościom udało mi się skutecznie kierować systemem jakości, który przyczynił się do znaczącego wzrostu rentowności produkowanych wyrobów. Poza pracą moim pasjonatem są wyścigi samochodowe, które dodają mi energii do nieustannego dążenia do doskonalenia i rozwoju. Ciekawym aspektem mojej osobowości jest wynik testu Gallupa, który określa mnie jako Protagonistę, co oznacza, że jestem osobą pełną entuzjazmu, zaangażowaną w działania społeczne i zdolną inspirować innych.

Certyfikaty

Badania nieniszczące VT1, VT2, VT3, MT1, MT2, MT3, PT1, PT2, PT3, Audytor Wiodący PCB i C

#badanianieniszczacę

Magdalena Mikoś

LinkedIn icon

Quality System Engineer
Trener Szkoły Jakości

Od 13 lat pracuje w branży automotive w firmach Tier 1 Tier 2, początkowo w obszarze jakości w projektach następnie jako osoba odpowiedzialna za System Zarządzania Jakością.
Na co dzień zajmuje się definiowaniem, wdrożeniem i doskonaleniem standardów organizacji, zapewnieniem ich zgodności z wymaganiami ISO 9001: 2015 i IATF 16949:2016, standardami AIAG i VDA  oraz Specyficznymi Wymaganiami Klientów (CSR).
Doświadczony audytor systemów jakości oraz certyfikowany audytor procesu VDA 6.3. Przeprowadza audyty pierwszej i drugiej stronu, w Polsce i za granicą (np. Chiny, Meksyk).
Trener wewnętrzny w zakresie wymagań i narzędzi jakości.

Prywatnie:
biegaczka w trakcie realizacji Korony Maratonów Polskich, fanka kultury i przyrody skandynawskiej zwłaszcza norweskiej.

Certyfikaty

Uprawnienia audytora IATF 16949:2016, Certyfikowany audytor procesu VDA 6.3, Audytor Produktu VDA 6.5, ISO 9001:2015, ISO 14001, Core Tools: APQP, PPAP,MSA,SPC, FMEA, VDA FFA, VDA 2, VDA 1, MLA, CQI-17, VDA 19.2 Pełnomocnik Systemów Zarządzania Jakością PCBiC

#LPA #APQP #VDA6.3 #IATF16949

Michał Kowalczyk

LinkedIn icon

Trener Szkoły Jakości

Jak mówią o nim kursanci, Michał to jedyny trener, który płynnie tłumaczy
z Excelowego na nasze. Pomaga ludziom odmieniać ich kariery, ucząc jak skutecznie korzystać z programu Excel.

Uświadamia przedsiębiorców o wadze liczb w biznesie, aby mogli zwiększać rentowność firm. Na Facebooku uczy się z nim ponad 40 000 osób.

W każdej firmie, w której pracował, był uznawany za „tego gościa od Excela”.

Z jego platformy szkoleniowej skorzystało już ponad 7500 osób. Prowadził zamknięte szkolenia dla największych firm w kraju i na świecie.

Certyfikaty

Microsoft MVP,
QMS Representative for 9001 PCBiC, Audytor Wewnętrzny OHSAS 18001

#EXCEL

Paulina Krupa

LinkedIn icon

Education Support Engineer
‍‍

Absolwentka Akademii Górniczo-Hutniczej o specjalności Inżynieria Jakości,
z 7-letnim doświadczeniem w branży lotniczej.
Pierwsze zawodowe kroki stawiała jako stażystka w Biurze Nadzoru Jakości w międzynarodowej firmie.
Następnie na stanowisku Inżyniera Jakości Produktu, a później Inżyniera Jakości NPI dbała o najwyższą jakość wyrobów lotniczych dostarczanych do topowych Klientów z branży.

Od sierpnia 2023 rozwija swoje umiejętności na stanowisku SQE, gdzie odpowiada za Dostawców zarówno materiałów oraz procesów specjalnych w sektorze lotniczym. W swojej codziennej pracy duży nacisk kładzie na współpracę z ludźmi, szkolenia oraz ciągłe doskonalenie.

Prywatnie - entuzjastka rowerowych eskapad (szczególnie górskich ), miłośniczka podróży oraz rozwoju osobistego. A od niedawna również dietetyki.

#SUPPORT

Patryk Sadowski

LinkedIn icon

Supplier Quality Engineer / Audytor
Trener Szkoły Jakości

Od 9 lat pracuję w Jakości w branży automotive. Głównie jako Inżynier Jakości Dostawców oraz, przez kilka miesięcy, jako Inżynier Jakości. Od samego początku mojej pracy brałem udział w audytach procesu, najpierw jako obserwator, ucząc się od moich bardziej doświadczonych kolegów, następnie jako audytor wspomagający, aż zostałem samodzielnym audytorem.

Łącznie jako audytor wiodący VDA6.3:
– wykonałem ponad 60 audytów,
– w ponad 20 organizacjach,
– na 3 kontynentach,

Ze standardem VDA 6.3 pracuję od 2016 roku. Przez ten czas audytowałem procesy wewnętrzne, procesy dostawców oraz procesy zewnętrzne, czyli audyty na zlecenie klienta w.in takich lokalizacjach jak Meksyk, Tunezja, Hiszpania, Włochy, Grecja, Węgry, Czechy, Polska, Niemcy, Austria, Francja, Rumunia.

Certyfikaty

2021 VDA 19.1 Kontrola Czystości Technicznej, Czystość techniczna w produkcji VDA 19.2, Lean Wbudowana Jakość, 2019 Certyfikacja VDA 6.3, MSA, IPC, ESD, 2017 Auditor wewnętrzny IATF 16949:2016, Audyt Procesu Valeo, 2016 Valeo QRQC i FTA, SPC, MSA, Audyt Procesu VDA 6.3, 2015 Lean Metodologia Jikotei Kanketsu, Czystość techniczna Glaeser, DFEMA, PPAP, APQP, Obsługa Reklamacji Gwarancyjnych Webasto, 2014 Pełnomocnik Systemów Zarządzania Jakością PCBC, PFMEA, 2012 Asystent Systemów Zarządzania Jakością PCBC.

#VDA #Automotive #SQA

Weronika Kochańska

LinkedIn icon

Mgr inż. Ochrony Środowiska/Trenerka Szkoły Jakości

Ekspertka w zarządzaniu zespołem w obszarze jakości oraz bezpieczeństwa żywności z ponad 15-letnim doświadczeniem w branży FMCG - produkcja i rozlew napojów wysokoalkoholowych. Karierę zaczęła będąc jeszcze studentem jako Laborant, przechodząc później przez poszczególne szczeble kariery w dziale jakości: Koordynator ds. Kontroli Jakości i Manager ds. Kontroli Jakości. Kobieta wielu talentów: Jakościowiec z doświadczenia; Leanowiec, HR-owiec, chemik i „ochroniarz” środowiska z wykształcenia. Z wieloletnim doświadczeniem w zarządzaniu jakością oraz wdrażaniu i utrzymywaniu Systemów Zarządzania Jakością i Bezpieczeństwem Żywności. W swojej karierze zawodowej rozwiązała wiele problemów jakościowych. Przeprowadziła zespół przez zmianę z QC na QA. A także współtworzyła dedykowane oprogramowania do nadzoru nad jakością w obszarze produkcyjnym.

Certyfikaty

Auditor ISO 9001; Certified Quality System Manager ISO 9001; Certified Food Safety Leader; Root cause analysis - Problem solving methods and tools

#HACCP #ZarządzanieJakością #FMCG #GHP #GMP

Dariusz Antończyk

LinkedIn icon

Training and Improvement Services Manager, Central Europe LRQA
Trener Szkoły Jakości

Ma za sobą doświadczenie w pracy w korporacji automotive w trzech fabrykach
w obszarach jakości, Lean6Sigma i BHP oraz w przemyśle produkcyjnym jako kierownik jakości i manager produkcji.

Zajmował się m.in. jakością dostawców, wdrożeniami nowych projektów oraz doskonaleniem operacyjnym.

Od 3 lat pracuje w jednostce certyfikacyjnej Lloyd’s Register, a obecnie kieruje działem szkoleń, odpowiadając za jakość szkoleń i przygotowanie trenerów.

W czasie swojej pracy realizował projekty i zadania zarówno w firmach o bardzo wysokim poziomie systemowej jakości jak i w organizacjach, w których nie miały zastosowania zasady ISO.

Większość kariery spędził bezpośrednio przy procesach jakościowych i produkcyjnych więc rozumie realne wyzwania związane ze wdrażaniem, utrzymywaniem
i doskonaleniem systemów zarządzania.

Obecnie odpowiada za programy szkoleń zarówno dla międzynarodowych korporacji, małych rodzinnych firm jak i jednostek z sektora publicznego.

Certyfikaty

Posiada uprawnienia audytora wiodącego ISO 9001:2015 (IRCA 18007) a także audytora wewnętrznego ISO 14001, ISO 45001, IATF 16949, ISO 22000, VDA 6.3.

Absolwent Coventry University (UK, Bachelor Degree), Politechnik Gdańskiej (mgr inż.) i SGH (Studia Podyplomowe Manager Jakości)

#ISO9001 #ISO14001 #ISO45001

Lucyna Seretny

LinkedIn icon

Pełnomocnik ds. Systemów Zarządzania

Ekspert zarządzania zintegrowanym systemem opartym o wymagania norm IATF 16949 system Zarządzania Jakością w Przemyśle motoryzacyjnym, ISO 9001 system Zarządzania Jakością, ISO 14001 System zarządzania środowiskiem, ISO 50001 system Zarządzania Energią, ISO 45001 System Zarządzania Bezpieczeństwem i Higieną Pracy.  Auditor wiodącym ISO9001, ISO14001 z wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu auditów. Pełnomocnik Systemów Zarządzania z 17 letnie doświadczenie w pracy w jednej z czołowych korporacji branży motoryzacyjnej oraz 2 letnim doświadczeniem w branży elektronicznej.
To doświadczenie to ogrom wiedzy oraz bezcenne doświadczenie: prowadzeniu wielowydziałowych projektów zakończonych sukcesem, skutecznym wdrażaniu wymagań prawnych, klienta, normatywnych w dywizji projektowania oraz produkcji, efektywnym wdrażaniu rozwiązań optymalizacyjnych i narzędzi jakości, w prowadzeniu audytów klienta, certyfikacyjnych zakończonych wynikiem pozytywnym.

Certyfikaty

Auditor Wiodący Systemu Zarządzania Jakościa zgodnei z ISO 9001:2015 (rej.IRCA) –Numer Certyfikatu IRCA ENR-00505424, 19.03.-23.03.2018 – BSI, Auditor Wiodący Systemu Zarządzania Środowiskiem ISO14001:2015 - Numer Certyfikatu 18/PL1018318/0280 – Bureau Veritas, Audytor wewnętrzny Systemu Zarządzania Jakością ISO/TS 16949:2002 - Bureau Veritas.

#ISO14001 #ISO9001 #SYSTEMYZARZĄDZANIA

MBA Piotr Siczek

LinkedIn icon

Project Manager / Quality Engineer
Trener Szkoły Jakości


Project Manager w branży automotive z bogatym doświadczeniem w zarządzaniu jakością pracujący dla takich firm jak Volkswagen czy Audi. Absolwent MBA i studiów inżynierskich, uczestnik kilkudziesięciu szkoleń z zakresu jakości, inżynierii i procesów produkcyjnych. Przez swoją dotychczasową karierę przeszedł przez praktycznie każdy szczebel łańcucha dostaw w Automotive od OEM, poprzez dostawcę Tier1, Tier2, aż po producenta linii zrobotyzowanych dla automotive.

Certyfikaty

Master of Business Administration, mgr. inż. Mechaniki i Budowy Maszyn, absolwent studiów podyplomowych z zakresu Zarządzania Projektami oraz Psychologii Zarządzania, Six Sigma Black Belt

#PROJEKTYAUTOMOTICE #Automotive #SQA #PROJECT